CK HOŠKA TOUR eDOVČA.cz
Link1
eDOVČA.cz
RAISOVÝM KRAJEM
ZA FOLKLOREM
20. ČERVNA 2015
ÚVOD PĚŠÍ TRASY CYKLO TRASY SLAVNOSTI MEDIA KONTAKTY

MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ SLAVNOSTI "POD ZVIČINOU"

V termínu od 17.6.2015 (Čtvrtek) do 21.6.2015 (Neděle) se pořádají v Lázních Bělohradě folklorní slavnost, kterých je možné se zůčastnit.
Třetí nejstarší mezinárodní folklorní slavnosti v Čechách se pořádají v malebném městečku Lázně Bělohrad a honosí se léta používaným názvem Slavnosti písní a tanců Pod Zvičinou (v roce 2015 proběhne již 41. ročník).

V době pořádání festivalu (většinou v polovině června) rozkvete město variacemi lidových krojů z Čech, Moravy i zahraničí. Když lázeňské městečko rozkvete kroji Návštěvníci se mohou těšit na pestrou paletu krojovaných průvodů, vystoupení lidových zpěváků, taneční kreace vycházející z historicky dochovaných tanců či na kulinářské speciality prověřené generacemi mlsných jazýčků.
Převážná část vystoupeních se odehrává před Anenskými lázněmi, v zámeckém parku či v centru města. Někteří účinkující pak předvedou své umění i v nedalekých Mlázovicích.
Potěšujícím faktem pro návštěvníky festivalu je dobrovolné vstupné, které pomáhá organizátorům k pořádání dalších ročníků. Jedná se jistě o záslužnou a nelehkou činnost, vždyť během posledních ročníků se každého festivalu zúčastnilo na 500 vystupujících tanečníků a muzikantů.
MINULÉ ROČNÍKY
VYSTUP NA SVŮJ VRCHOL